SUOMEN VESIHIIHTOURHEILU
FINNISH WATERSKI SPORTS
Jäsenseurat

Suomen Vesihiihtourheilu ry:n jäsenseurat


B-FLESH SKI TEAM
c/o Lauri Vesamaa
Lukkarinkatu 4B
21200 Naantali
puhelin: 02-4356401
sähköposti:
lauri.vesamaa@kolumbus.fi
 

B.O.M. WAKEBOARD TEAM RY
c/o Tom Hannelius
Tammelan puistokatu 14-16 A 34
33100 Tampere
puhelin: 040-7370205
sähköposti:
tomppa@tatrasnowboarding.com
 

HARJAVALLAN VESIHIIHTÄJÄT RY
c/o Kalle Kokki
Siikatie 13
29200 Harjavalta
puhelin: 044-5573484
sähköposti:
lviasennus.kokki@dnainternet.net

kotisivut:
www.vesiurheilu.net/hvh
  
tai
Mika Virta (sihteeri)
puhelin: 0500-746764
sähköposti:
mika.virta@plv.fi
 

HELSINKI WATERSKI RY
c/o Teijo Saalasti
Jahtimestarinkuja 16
02940 Espoo
puhelin: 09-586335 tai 040-5442345
sähköposti:
teijo.saalasti@saalasti.fi
 

KUOPIO WATER-SKI CLUB
c/o Timo Lätti
Idänkurvi 9
12380 Leppäkoski
puhelin: 0500-677292
sähköposti:
timo.latti@ekokem.fi
 

KOKKOLA BAREFOOTERS RY
c/o Evert Aartsen
Rödösövägen 27
67700 Kokkola
sähköposti:
evert.aartsen@chargercomposites.com
 
 

LAUKAAN VESIURHEILIJAT
c/o Tapani Pannula
Kissakoskentie 6
41340 Laukaa
puhelin: 0400-416026 tai 050-3771501
sähköposti:
Tapani.Pannula@pp.inet.fi
 

NEI SEISKA WATERSPORTS RY
c/o Juha Halme
Ojakatu 4 G 32
33100 Tampere
puhelin: 040-8692636
sähköposti:
juhahalme@kolumbus.fi
kotisivut: www.northwake.net
 

TAMPEREEN VESIKIITÄJÄT RY
c/o Jussi Rönkkö
Lastutie 5 A
33710 Tampere
puhelin: 03-3563660 tai 050-5630095
sähköposti:
jussi.ronkko@kesko.fi
kotisivut: www.sunpoint.net/~waterski/index.htm 
 

TORNIO BAREFOOTERS
c/o Ari Pokka
Santalankuja 4
95450 Tornio
sähköposti: ari.pokka@pipelife.fi

 
VALKEAKOSKEN VESIKIITÄJÄT RY
Antti Laakso
puhelin: 040-5597413
sähköposti:
antti.j.laakso@nokia.com
 
 

WAKE UP HELSINKI RY
c/o Antti Kaltiainen
Rauduntie 3 C 8
02130 Espoo
puhelin: 040-5700333
sähköposti:
info@wakeup.fi
kotisivut: www.wakeup.fi
tai
Simo Patoharju (puheenohtaja)
puhelin: 09-68242555
sähköposti:
simoot@gmail.com
tai
Esa Stenberg (sihteeri)
puhelin: 0400-484489
sähköposti:
esa.stenberg@gmail.com
 


Organisaatio
Jäsenseurat
Hallitus 2007 - 2008
Valiokunnat
Säännöt ja määräykset
Kokoukset
IWSF
EAME
World Cup
Antidoping
EtusivuUutiset2008 EAME U21 Championships BarefootTournamentWakeboardForumIn EnglishYhteystiedot